2. Ulusal Dijital Dönüşüm Teknolojileri ve Standartları Zirvesi, TSE Konferans Salonunda Gerçekleştirildi

2. Ulusal Dijital Dönüşüm Teknolojileri ve Standartları Zirvesi, TSE Konferans Salonunda Gerçekleştirildi

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Türk Standardları Enstitüsü

(TSE) iş birliğiyle 2. Ulusal Dijital Dönüşüm Teknolojileri ve Standartları Zirvesi, TSE Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Konferansın açılış konuşmaları Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDEDE, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem ŞAHİN ve TBD Genel Başkanı Rahmi AKTEPE tarafından yapıldı.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Başkanı Rahmi Aktepe  21’inci yüzyılın ilk çeyreği bitmeden, yerli ileri teknoloji ürün ve çözümlerle dünyaya açılmayı hedeflediklerini belirterek, “Dijital dönüşüm alanında uluslararası standart olarak kabul görecek kendi standartlarımızı tanımlamak, işletmek ve dünya çapında tanınırlığını sağlamak dijital dönüşüm çabamızın en ön cephesi olmalı” dedi. Üretim sanayisinde dijital dönüşüm standartlarının oluşturulması gerektiğini vurgulayan Aktepe, yerli ve milli dijital standartların oluşumu için atılması gereken adımlara ilişkin bilgi verdi ve “STANDARDLARA UYUMLU OLARAK ÜRETTIĞIMIZ İLERI TEKNOLOJI ÜRÜN VE ÇÖZÜMLER ILE ÜLKEMIZIN ADINI DUYURMALIYIZ.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Önceki Başkentte "2. Dijital Dönüşüm Teknolojileri ve Standartları Zirvesi" Düzenlendi - ANKARA SONSÖZ
Sonraki KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU VE İNSAN KAYNAKLARI SÜREÇLERİNE ETKİSİ SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.