12. İSTANBUL BİLİŞİM KONGRESİ

12. İSTANBUL BİLİŞİM KONGRESİ

“Verinin Paraya Dönüşümü, Ticarette Dijital Çağ”
6 Aralık 2018 

Türkiye Bilişim Derneği olarak Kadir Has Üniversitesi ile birlikte düzenlediğimiz 12. İstanbul Bilişim Kongresi “Verinin Paraya Dönüşümü” Ticaretin Dijital Çağı teması ile 6 Aralık 2018 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılacaktır.

12. İstanbul Bilişim Kongresi ile Türkiye’ nin Bilişim Toplumu olma yolundaki ilerlemesine katkı sunmayı ve katkı verebilecek tüm tarafların Veri paylaşımı ve desteği sayesinde E-Dönüşüme hız vermeyi hedeflemekteyiz. Son 40 yılda teknolojinin gelişimi ile kurumlar ve özel şirketler dijital çağın getirdiği yeni araçları pazarlamada, yeni ürün ve iş modellerinde, otomasyonda ve organizasyon yapısına kadar farklı yerlerde kullandılar. Bu araçlar Kişisel bilgisayarlar, İnternet, Mobil Cihazlar, Akıllı telefonlar, Tablet ve Uygulamalardır ve e-Dönüşüme etki eden faktörlerin başında gelmektedirler. Ancak son 10 yılda teknolojinin katkısı bu araçların sayısını artırmış ve şirketleri e-dönüşüme zorlamaktadır. Mobil veya hareketsiz cihazların akıllanması (Telefon, tablet, araba, ev, akıllı sistemler, IOTler)  bulut bilişim, sosyal medya, büyük veri analizi, yapay zekâ, 3D yazıcılar, siber güvenlik, robotik ve sanal gerçeklik yeni araçlara örnek olarak gösterilebilir.

12. İstanbul Bilişim Kongresi’ nde değişimi, onu zorlayan araçları ve hayatı kolaylaştıran teknolojilerle birlikte E-dönüşümün kendisi ve yeni E-altyapılar üzerinde çalışmalar anlatılacaktır.

Özgün araştırmalar ve konuşmacıların katılacağı kongremiz 6 Aralık 2018 Perşembe günü yapılacaktır. 12. İstanbul Bilişim Kongremize tüm sektör temsilcilerimiz ve teknoloji ile  ilgili herkes davetlidir.

Program
Kayıt  –  Kongre katılımı ücretsizdir.
www.istanbulbilisimkongresi.org.tr

Saygılarımızla,

Türkiye Bilişim Derneği
İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

 

Önceki Şehit ve Gazi Çocuklarına Kodlama Eğitimi Verildi
Sonraki Kahvaltıda Buluşuyoruz