Turkish Informatics Association Istanbul Branch Data Science Working Group VI. Interdisciplinary Applied Data Mining Workshop 2022

Turkish Informatics Association Istanbul Branch Data Science Working Group VI. Interdisciplinary Applied Data Mining Workshop 2022

28 Ağustos – 4 Eylül 2022, Turunç, Muğla
https://verimadenciligi.tovak.org/

Günümüzde yalnızca bilginin toplanması, depolanması ve klasik sorgu yöntemleri ile bu bilgilere ulaşılması yetmemektedir. Kamu ve özel sektörde yer alan organizasyonların ellerinde bulunan büyük veriden (big data) ileriye dönük tahminlerde bulunması, çıkarım yapmayı sağlayacak gizli örüntülerin elde edebilmesi önem taşımaktadır. Veri madenciliği fazla miktardaki veri arasından işe yarar bilginin çıkarılabilmesi için çeşitli yöntem ve teknikler sunmaktadır. Veri madenciliği uygulamaları ise kamu ve özel sektörde günden güne yaygınlaşmaktadır.

  1. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı 2022; veri madenciliği ve Python programlama dili ile ilgili temel bilgileri vermeyi, verinin analizlere hazırlanma sürecini, özellikle sınıflandırma ve kümeleme konusunda sıkça kullanılan teknikleri, yapılan analizlerden elde edilecek sonuçların nasıl doğrulanacağını ve bu sonuçların nasıl görsel biçimde sunulacağını aktarmayı amaçlamıştır.

Çalıştay; Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) işbirliği ile TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi‘nde gerçekleştirilecektir. 28 Ağustos 2022 Pazar (Giriş) – 4 Eylül 2022 Pazar (Çıkış) tarihleri arasında yapılacak çalıştay ücreti;

  • (paylaşımlı) odalarda kişi başı konaklama,
  • kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği,

olmak üzere toplam ücret 5.250TL‘dir.

Çalıştaya ait taslak program yayınlanmıştır. Çalıştay boyunca eğitmenler, programda belirtilen konu başlıkları çerçevesinde önemli algoritma ya da algoritmaların teorisi hakkında bilgi verecek, Python dili ile uygulamasını anlatacaktır. Katılımcılar ise anlatılan örnek uygulamayı kendi dizüstü bilgisayarlarında gerçekleştirme fırsatı bulacaktır. Eğitmenler öncülüğünde gerçekleştirilecek grup çalışmalarıyla Python programlama dilinde veri madenciliği uygulamalarının pekiştirilmesi hedeflenmektedir.

Çalıştay ön kayıtları başlamış olup katılım 30 kişi ile sınırlıdır. Ön kayıt formunu doldurulduktan sonra çalıştay kaydının kesinleşmesi, çalıştay ücretinin ödendiğini gösteren dekontun [email protected] adresine gönderilmesiyle gerçekleşecektir (31 Mayıs 2022 tarihine kadar 1000TL’lik ön ödemenin yapılması gerekmektedir). Ödemeler Haziran, Temmuz ve Ağustos olmak üzere 3 taksitle yapılabilecek olup 5 Ağustos 2022’ye kadar tüm ödemelerin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Çalıştay ile ilgili daha detaylı bilgiye https://verimadenciligi.tovak.org/ adresinden ulaşabilirsiniz. Her türlü sorunuzu [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

 

 

Önceki TBD Genel Başkanı Sayın Rahmi AKTEPE ve TBD Heyeti İyi Parti’yi Ziyaret Etti
Sonraki Tüzüğümüzün 24. Maddesinin “o” Bendi Gereğince, Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Toplantısı TBD 2. Başkanı M. Ali YAZICI Başkanlığında 26 Nisan 2022 tarihinde toplanmıştır.