Selçuk KAVASOĞLU

Selçuk KAVSOĞLU - Turkish Informatics Association (TBD)Lisans ve Lisans üstü eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Bilişim sektöründe çalışmaya 1985 yılında ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda başladı. 1986 yılında Devlet Planlama Teşkilatı’na (DPT) geçti. 1995 yılında Yönetim Bilgi Merkezi Dairesi Başkanı olarak atandı. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından 2018 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı Bilgi İşlem Başkanlığına atandı.

Görevi süresince ulusal ve uluslararası birçok çalışma ve projeler içinde yer aldı. DPT bünyesinde, birçok eDönüşüm kamu projesinin uygulamaya girmesine katkı vermesinin yanı sıra Başbakanlık Kamu-Net Teknik Kurulu Başkanlığı, 2000 Yılı Problemi Türkiye Ulusal Temas noktası, Dünya Bankası “Y2K Planning Grant Project” Proje Koordinatörlüğü, Başbakanlık eTürkiye Projesi “Durum Tespit Çalışma Grubu” Koordinatörlüğü, İslam Bankası Danışmanı olarak Azerbaycan Maliye Bakanlığı “Bilgi ve iletişim teknolojileri yatırımları” şartnamesinin oluşumu, TBMM Sanayi ve Teknoloji Komisyonu altında oluşturulan Bilgi ve Bilgi Teknolojileri Grubunda DPT temsilcisi, Avrupa Birliği Sayısal İçerik (eContent) Programı Ulusal temas noktası görev aldığı bazı projelerdir.

Türkiye Bilişim Derneği kapsamında yaptığı birçok çalışmanın yanı sıra; 25. Dönem TBD Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ve genel yazman, 27. Dönem TBD Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği, 28,32 ve 33. Dönem TBD Merkez Onur Kurulu Üyeliği, TBD Ankara Şubesi 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2006-2007, 2015 ve 2021 yıllarında TBD Kamu-BİB YK Başkanlığı; TBD Yönetim Kurulları altında hizmet verdiği dönemlerdir.

Önceki Tayfun ACARER
Sonraki Prof. Dr. Ali YAZICI