Lütfi ÖZBİLEN

Lütfi ÖZBİLEN - Turkish Informatics Association (TBD)1968 yılında Ankara’da doğdu, İstanbul Göztepe Ticaret Lisesinden Mezun oldu. 1992 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İlkokul yaşlarında aile şirketinde ticaret hayatına atılan ÖZBİLEN, 1995 yılında Artcom Bilgisayar firması ile Bilişim Dünyasına giriş yaptı. Birçok büyük firmada görev aldı. ( Ekspa, Orpro, E-B Grup, Dise, Datasistem ) Ankara Bölge Müdürü olduğu Datasistem firmasında çalıştığı yıllarda, Yılın En Başarılı Proje Yöneticisi, En başarılı Enterprice Satıcı, En Yüksek Ciro gibi, özellikle satış ve pazarlama konusunda ödüller aldı.

2005 yılında Bilişim Sektöründen ayrılarak, Antalya merkezli olan, Bodrum ve İstanbul’da şube, Çin’de ve Endonezya’da da ofis açtığı Tropikal Look firmasını kurdu. Anahtar teslim otel projeleri yapan firması ile yine konfeksiyon dan uzak kalamadı, uluslar arası bir marka olan PAUL ROPP’un Türkiye distribütörlüğünü aldı. Antalya, Bodrum ve İstanbul’da mağazalar açtı. Yine aynı dönem Antalya’da Jungle Cafe adlı firması ile gıda sektöründe tecrübe sahibi oldu. Bu süre zarfında bilişim sektöründen hiç kopmayarak, bölgesinde birçok projeye yazılım ve donanım sağladı. 2009 yılında, Tropikal Look firmasının tüm operasyonlarını sonlandırarak, Ankara’ya döndü. Bodrum’da devam eden Paul Ropp markası yanı sıra 1999 yılında kurucusu olduğu DeltaNet Network firmasına tekrar dahil oldu. DeltaNet ile birlikte yurtiçi ve yurt dışında bir çok büyük altyapı projesini tamamladı. Superonline firmasının en iyi taşeron firması olup, Samsun ilinin tüm fiber optik altyapı işini yaptı.

2009 yılında DeltaNet bünyesinde, Fokus Akademi Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurarak, kurum ve kuruluşlara Eğitim ve Danışmanlık projeleri yaptı. 2012 yılında DeltaNet Firmasından ayrılarak Fokus Akademi’nin tamamını alarak yoluna devam etti. 2016 yılında Fokus Yaşam Akademisi Ar-ge ve İletişim firmasını kurarak, eğitim ve danışmalıkların yanı sıra ARGE projelerine de devam etmektedir. Halen, Liderlik, Yöneticilik, Satış ve Pazarlama Stratejileri konusunda Fokus Akademi ve Başkent Üniversitesi-BEDAM bünyesinde eğitim ve danışmalık vermektedir.

Önceki Serap BİLGİÇ
Sonraki U. Barış ERDOĞAN