"NATIONAL VIRTUAL REALITY" Project Competition for High School Students

"NATIONAL VIRTUAL REALITY" Project Competition for High School Students

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen, “Ulusal Sanal Gerçeklik” Proje Yarışmasının proje ortağı olarak yer alıyoruz. Yarışmamız Türkiye’ de ki tüm Lise seviyesi öğrencilerimize yöneliktir. İsteyen tüm öğrencilerimiz katılabilir.

Yarışma Amacı:
Küresel ölçekte nitelikli insan kaynaklarının yetiştirilmesine katkı sağlamak için gençlerin Sanal Gerçeklik (VR) teknolojileri ile araştırma ve geliştirme yapmalarını hedeflemektedir. VR Proje yarışması ile gençlerin denizcilik, bilişim, elektrik-elektronik, sağlık, enerji, savunma, inşaat, coğrafi bilgi sistemleri, cihaz kurulumu  tamir, dekor, turizm, alışveriş, lojistik, pazarlama, sanat, müzeler, oyun, sinema, emlak vb. alanlarında katma değeri yüksek ürünler geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Yarışma; bu alana ilişkin bilgi birikimini zenginleştirme, teknoloji farkındalığını artırma, eğitim ve yaygınlaştırma faaliyetlerini gerçekleştirme görevini üstlenme amacını taşıyor. Öne çıkan vurgular ise; girişimcilik, yeni teknolojiler ve üretken uygulamalar olacaktır.

Yarışma Katılım Şartları:

  • Yarışmaya katılım ücretsiz olup her okuldan sınırsız sayıda öğrenci/takım katılabilir.
  • Öğrenci/takım en az bir öğretmen onayını almalıdır.
  • Yarışmamız çevrimiçi yapılacağından Engelli öğrencilerimizin katılımı için avantaj sağlayacaktır.
  • Başvurular İTÜ MTAL okul web sitesi http://itumtal.meb.k12.tr/ ’de ilan edilen çevrim içi form üzerinden yapılacaktır.
  • Daha önce başka bir yarışmada derece alıp ödüllendirilmiş bir proje, bu yarışma kapsamında değerlendirmeye alınmaz. Okullar yazılı bir belge ile bunu beyan etmek zorundadır.
  • Siyasî amaçlara hizmet eden, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret ve reklam unsuru içeren eserler yarışma dışı kalacaktır

Başvuru Tarihi: 1 Nisan – 19 Mayıs 2021
Yarışma Katılım Dosyası: Ulusal Sanal Gerçeklik Yarışması Katılım Dosyası

Önceki TBD İstanbul 50. Yıl Hatıra Ormanımıza Fidan Dikimi Gerçekleştirildi.
Sonraki İyi Parti Temsilcileri TBD Genel Başkanı Sn. Rahmi AKTEPE ve Ekibini Ziyaret Etti