Finansal Piyasalarda Yatırım ve Teknik Analiz Eğitimi

Finansal Piyasalarda Yatırım ve Teknik Analiz Eğitimi

TBD Ankara Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz eğitim etkinliklerimize bu kez;

24 Ocak 2020 tarihinde 14:30-17:00 saatleri arasında, TBD Genel Merkez Prof. Dr. Güney Gönenç Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek ve Eğitmen Sait ARSLAN ve Kamile URAY tarafından verilecek olan “Finansal Piyasalarda Yatırım ve Teknik Analiz” eğitimi ile devam ediyoruz.

Eğitime katılım ücretsizdir. Katılım ve eğitim ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Sincerely,

 

Purpose of the Training

Finansal okur yazarlığı artırmak adına çeşitli yatırım araçlarını tanıtarak katılımcılara. Bir yatırımcı için hayati önem taşıyan ne zaman alım yapılmalı ne zaman satış yapmalı, hangi durumlarda beklenilmeli gibi kritik kararlarını verebilmelerini sağlayan Finansal Piyasalarda Teknik Analiz yöntemini tanıtmak.

Who Should Attend

Bireysel ve kurumsal hayatın içinde olan herkesim katılabilir.

Katılım ve Kayıt

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt olmak gerekmektedir.

Program ücretsizdir.

Eğitim Kayıt

Türkiye Bilişim Derneği Üyelik Koşulları 

  1. Üyelik Başvuru Formu
  2. İki adet fotoğraf
  3. 30 TL ilk giriş ödentisi
  4. 90 TL yıllık üyelik bedeli

Detaylı bilgi için : https://www.tbd.org.tr/uye-hizmetleri/uyelik-kosullari/

Türkiye Bilişim Derneği Ankara Şubesi

Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, 1246. Sokak, No: 4/17 Balgat Çankaya/ANKARA
Tel: +90 (312) 473 82 15 (pbx) Faks: +90 (312) 473 82 16

 

Eğitmenin Özgeçmişi

Sait ARSLAN

1985 – Mersin doğumlu olan Sait ARSLAN, üniversite yıllarına kadar Mersin’de yaşamış ve Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi’nde 5 yıl Kimya bölümünde okuduktan sonra, Anadolu Üniversitesi’nde 2 yıl İşletme bölümünde okumuştur.

Üniversite yıllarındaki girişimciliği ile Hindistan’dan el yapımı hediyelik eşyaları ithal edip Türkiye’de satmaya başlamıştır. Ayrıca; Hewlett Packard (HP) firmasının Türkiye Dağıtım, Organizayon ve Pazarlama şirketinde çalışmış ve devamında da Ankara Bölgesi’nden Sorumlu “Merchandiser”olarak çalışmaya devam etmiştir.

Çin’den LED aydınlatma ve modüler LED tabela sistemlerini Türkiye’ye “ilk defa” ithal ederek, Türkiye’de bayiliğe ve e-ticaret sistemine dayalı geniş bir satış ağı kurmuş ve olgunlaştırdıktan sonra şirketi devretmiştir.

Değişen koşullar ile birlikte ihracata yönelik çalışmalara başlamıştır. Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri,Ukrayna, İsveç, Irak, Katar, Suriye, Hindistan gibi ülkelere ihracat yapmıştır.Ayrıca; Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika’da da şirketler kurmuştur.Dış Ticareti tüm yönleriyle tecrübe etmesi nedeniyle;bu alanda gönüllü seminerler, canlı yayınlar, eğitimler ve danışmanlıklar vermiştir.
Facebook’ta yaklaşık 110 bin üyesi olan “Girişim Port” isimli sayfanın Onursal Başkanı’dır.Bir yandan, bu sayfada binlerce insana faydalı olabilecek gönüllü paylaşımlar yaparken; diğer yandan da, profesyonel dış ticaret eğitimleri ve danışmanlığı yürütmektedir.

10 yılı aşkın süredir profesyonel olarak finansal piyasalarınteknik analiz kısmı içinde yer almaktadır ve tüm hayatını finansal piyasalarda ticaret yapmaya adamıştır.

Finansal Piyasalar ile ilgili ilk eğitimini, ABD ‘deki NASDAQ’ta uzun yıllar çalışmış ve sonrasında da büyük bir yatırım şirketinde yönetici olarak çalışmış eski bir borsacıdan almıştır. ABD CME Group tecrübesiyle yetişmiş üstatlardan çevrimiçi ve çevrimdışı özel eğitimler alarak bu konuda kendini geliştirmeye devam etmiştir. Wall Street’in çalışma zihniyetini ve ruhunu kavradıktan sonra tüm dünyaya bakış açısı değişmiştir. Yoğunlukla; Major, Minor ve Exotic Döviz paritelerinde ilerlerken,Future piyasalarına geçiş yapmıştır. Aynı zamanda, Borsa İstanbul (BİST) Hisse ve Vadeli İşlemOpsiyon Piyasaları’nda (VİOP) işlem yapmaktadır.Güncel olarak; “Finansal Piyasalarda Teknik Analiz” konusunda eğitimler ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. Söz konusu eğitimler, “Para Ekonomisinden Bilgi Ekonomisine Geçiş Süreci”nde referans ile gelen talep doğrultusunda başlamış ve giderek daha kurumsal yapıda ve daha geniş ölçekte devam etmiştir.

ISO 9001-8 Kalite Yönetim Sistemi, Kişisel Gelişim Varyasyonları, Beyin Kontrolü, Bilinçaltı Yönetimi, Vücut Dili, Konsantrasyon, Pazarlama Dili, Görünmeyeni Satmak konularında sertifikalara sahiptir.

Kamile URAY

1967 Ankara doğumlu olan Kamile Uray, Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümü mezunudur.1989-2002 yıllarında T.Halk Bankası A.Ş.’de “Mevduat, Krediler ve İstihbaratta Mali Tahlil Başuzmanı ” olarak çalıştıktan sonra , Gümrük Müsteşarlığı’na “Araştırmacı” olarak geçiş yapmıştır.2007-2016 yıllarında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda Stratejik Yönetim ve Planlama ile Yönetim Bilgi Sistemi Şube Müdürlükleri’nde “Şube Müdürü Vekili” olarak çalışmıştır.

Halk Bankası’nda; mevduat – banka kredileri incelemesi, objektif-subjektif analiz ve mali değerlendirme, bilanço analizi, istihbarat raporu hazırlanması,ticari krediler, teminat mektubu kredileri, döviz ve bireysel krediler, kredi teklifi ve ödemesi, ekspertiz raporu hazırlanması çalışmalarında bulunmuştur.

Gümrük Ticaret Bakanlığı’nda; Stratejik Plan hazırlık koordinasyonu ve hazırlanması,Müsteşarlık Eylem Planı koordinasyonu-hazırlanması-takibi, Stratejik Plan Danışmanlık Alımıİhalesi Komisyon Üyesi ve Projenin Yönetimi, YOİKK Dış Ticaret ve Gümrükler Teknik Komitesi Eylemleri İzleme ve Koordinasyonu, Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele Stratejisi Eylem Planı hazırlanması ve izlenmesi, İç Kontrol Eylem Planı hazırlanması, Bakan Sunumu, Faaliyet Raporu, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığının süreç analizi ve norm kadro hazırlanması, Maliye Bakanlığı SGB.NET sisteminin Gümrük Müsteşarlığı’nda kurulumu çalışmaları yapmıştır.

2017 yılında Adalet Bakanlığı Ceza Bilirkişisi (Bankacılık ve Stratejik Yönetim konularında) olarak atanmıştır. 2018 yılı sonunda emekli olmuştur.

Döviz Kredileri, Teminat Mektubu Kredileri, Mali Analiz Teknikler, Raporlama Teknikleri, Bankalar Kanunu, İstihbaratçıların Eğitimleri, ATAUM-39. Dönem Avrupa Birliği TemelEğitimi, MAYEM Kamu Mali Yönetimi Eğitimi, ABGS- Stratejik Planlama Eğitimi ,ABGS- Proje Geliştirme ve Proje Fişi Yazma, Mantıksal Çerçeve Matriksi Hazırlama Eğitimleri ve “Finansal Piyasalarda Teknik Analiz Eğitimleri” almıştır.

Bankada çalışmaya başladıktan sonra Finansal Piyasalarda fiilen alım satım yapmakta olup, son 3 yıldır “Finansal Piyasalarda Teknik Analiz Eğitimleri” vermektedir.

EĞİTİM KAYIT

    Kişisel verilerinizin, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) uyarınca, veri sorumlusu sıfatıyla Türkiye Bilişim Derneği tarafından hangi kapsamda işlenebileceği https://www.tbd.org.tr/kurumsal/kvkk/ sayfasında açıklanmıştır.

    Önceki TBD Türk Müziği Korosu "Yeni Yıl" Konseri
    Sonraki Kamu-BİB’23 Çalışmalarımız Başlıyor