Ersin TAŞÇI

Ersin TAŞÇI - Turkish Informatics Association (TBD)1964 yılında Karabük’te doğan Ersin TAŞCI Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümünden lisans, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünden Yüksek Lisans derecelerini almıştır.

1990 – 1999 yılları arasında Ankara Demiryolu Fabrikası Bilgi İşlem Sorumlusu, 1999-2000 yıllarında Ulaştırma Bakanı ve TCDD Genel Müdür Danışmanı olarak görev yaptıktan sonra 2000 – 2011 yılları arasında TCDD Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. Halen aynı kurumda müşavir olarak çalışmaktadır.

Ersin TAŞCI, halen Türkiye’nin en büyük 2. Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu olan Türkiye Kamu-Sen’in kuruluşundan itibaren, Türk Ulaşım Sendikası’nda Şube Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. “Memurlar Sendikal Haklar ve Türkiye Kamu-Sen” adıyla 1995 yılında yayınladığı bir kitabı, değişik gazete ve dergilerde yayınlanmış, makale ve yazıları vardır.

30. Ve 31. Dönem TBD Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, TBD Sayısal Gündem 2020 Uzmanlık Grupları Genel Koordinatörü, Etkinlik Yürütme Kurulu ve Üyelikleri, Çalışma Grupları Başkanlık ve Üyelikleri gibi çalışmalarıyla Türkiye Bilişim Derneği’nde ülkemiz bilişim sektörüne katkı vermiştir.

Nurşen TAŞCI ile evli olup, her ikisi de Bilişimci olan Çağatay ve Kutay isimlerinde 2 çocuğu vardır.

Önceki Vural Rıza İBRİŞİM
Sonraki Tayfun ACARER