YAZILIMDA ETKİN PROJE VE TAKIM YÖNETİMİ

1-2 Mart 2013 Cuma-Cumartesi 10:00-16:30

TBD İstanbul Şubesi Eğitim Salonu/Kadıköy

 Kimler Katılmalı

Proje Yöneticileri, Yazılım Uzmanları, Süreç Yöneticileri, İş Analistler, Proje ve Takım Liderleri, Takım Üyeleri, Teknoloji Mimarları, BT Yöneticileri, Kalite Sorumluları

İÇERİK

I.Yazılım Projelerinde Başarı İçin İpuçları

1. Yazılım Proje Yönetimine Giriş

 1. Proje Nedir? Yazılım Projelerinin Diğer Projelerden Farkı?
 2. Yazılım Projelerinin Başarısızlık Nedenleri

2. Proje Değerlendirme

 1. Stratejik Açıdan, Teknik Açıdan, Fayda-Maliyet Analizi, Risk Değerlendirme

3.Uygun Proje Yaklaşımını Nasıl Seçersiniz?

 1. Yazılım Projelerinde Kullanılan Proje Yönetim Tekniklerinin İyi ve Kötü Yönleri

4.Yazılım İşgücünü Tahmin Teknikleri

5.Yazılımda Risk Yönetimi

 1. Yazılım Geliştirme Sürecini İzleme

II.  Proje Yönetiminde Yüksek Performanslı Takımlar Oluşturmak ve Yönetmek

 • Takım nedir?
 • Takım dinamikleri
 • Takım oluşturmak  ve geliştirmek
 • Liderlik etmek ve etkilemek
 • Ortak karar almak, uyumu arttırmak, üyeler arasındaki işbirliğini sağlamak
 • Motive etmek, oyuncuları dengelemek
 • Toplantıları yönetmek ve yönlendirmek
 • Verimi arttırmak, performansı değerlendirmek,
 • Takım olarak hedeflere ulaşmak
 • “BİZ” takımız

 

KATILIM

Önceden kayıt olmak gerekmektedir. Program sonunda katılım sertifikası sunulmaktadır.

TBD İstanbul gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

 

Üye Katılım Bedeli 200 TL,  Üye dışında Katılım Bedeli 300 TL

 

ÖDEMELER İÇİN HESAP BİLGİLERİ

Hesap Adı: Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi
Türkiye İş Bankası Hasanpaşa Şubesi 1166 – 0383656 IBAN No: TR960006400000111660383656

 

BAŞVURU

TBD Istanbul Tel: 0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 E-posta: [email protected]

Adres: Caferağa Mahallesi  Gn. Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul

 

Turkey Bilisim Association Membership Requirements

Membership Application Form, Two photos, 60 TL annual membership fee

EĞİTİMCİLER

 Levent KARADAĞ

1986 yılında A.Ü. Fen Fakültesinde öğrencilerin bilişim uygulamalarına destek amacıyla bilişim hayatına başlayan Levent Karadağ, Evyap Sabun, Oyak Renault, Star Medya, SFS, Narin Tekstil, Koç Allianz, İhlas Hayat, Türkmen Holding, Argesoft, Hitit Seramik, İGDAŞ, Genel Sigorta gibi birçok firmada yazılım geliştirme, proje lideri, proje yöneticisi, bilgi sistemleri yöneticisi, iş geliştirme yöneticisi pozisyonlarında tam ve yarı zamanlı olarak çalışmıştır.  Levent Karadağ 1986 yılından beri bilişim başta olmak üzere Boğaziçi Eğitim ve Akademi Anadolu Kurumu başta olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarında Proje Yönetimi, İnternetten Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi eğitimleri vermektedir.   Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Onur Kurulu Üyesi olup Eğitim ve Proje Yönetim Çalışma Gruplarını kurmuştur.  Ülkemizin önde gelen proje yönetim organizasyonlarında program kurulu üyeliği yapmanın yanı sıra proje yönetimi konusunda 300 den fazla  eğitim, seminer ve paneller düzenlemiştir.

 Ahmet AYVALI

Hacettepe Üniversitesi Matematik Y. Lisans mezunu. Haziran 1977 de Petrol Ofisi A.Ş ’de bilgisayar programcısı olarak iş hayatına atıldı. Sırasıyla, Şef-Sistem Çözümleyici, Bilgi İşlem Müdür yardımcısı, Bilgi İşlem Müdürü,  Tetkik Uzmanı, Daire Başkan Yardımcısı, Daire Başkanı görevlerinde bulundu.   Milli Piyango Genel Müdürlüğü  Genel Müdür Danışmanı  ve Başbakanlık ‘ta e-Türkiye Projesinde Genel Koordinatör olarak çalıştı.   Halen çeşitli kuruluşlarda danışmanlık yapmaktadır.  POAŞ Çevrim içi bilgisayar ağı, MPİ Kalite Yönetim Sistemi, e-Türkiye Eylem Planı, projelerini yaptı. Matematik, Bilişim ve Bilişim Projeleri Yönetimi dersleri verdi. “Bilgi İşleme Giriş”, “COBOL Programlama Dili” “Bilişim Projeleri Yönetimi El kitabı” , “e-Devlet Yolunda Türkiye” , “e-Türkiye 1.Ara Raporu” , “e-Türkiye Eylem Planı” kitapları  ve Çeşitli Makaleleri bulunmaktadır. Türk Cumhuriyetleri Ülkelerinde Bilişim iş Birliği çalışmaları ve organizasyonlarında yer almaktadır. Şuan Onur Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Bilişim Derneği’nde 4 dönem YK  üyesidir. Matematikçiler Derneği Yön. Kur. Eş Başkanıdır.

Yusuf TOSUNOĞLU

1973 Giresun doğumlu Yusuf Tosunoğlu, 1994’de İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliğini bitirdi. Halen İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı Yüksek Lisans programına devam etmekte. Eğitmen olarak Özel Bilgisayar kurslarında çeşitli konularda ders verdi. 3 yıl kadar Marmara Üniversitesi TBMYO Bilgisayar Bölümünde  Veri Tabanı Derslerini verdi. Alemdar Holding’de  Programcı, Sistem Yönetmeni ve Bilgi İşlem Yöneticiliği yaptı. IBM Partner’ları B&M ve Yön firmalarında Proje Yöneticisi olarak, ERP çözümlerinin geliştirilmesinde ve Implamentasyonunda bulundu. Kurucu ortağı olduğu Uzman Bilgi Teknolojisi firmasında 6 yıl süre ile ERP konularında çalıştı. Halen İGDAŞ firmasında çalışmakta.

Süleyman YAZICI

1975 yılında Gümüşhane’de doğan Süleyman YAZICI 1995 tarihinde Marmara Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünden Mezun olmuştur. 1996 tarihinde İGDAŞ’ da çalışma hayatına başlayan Yazıcı, el terminalleri ile sayaç okuma projesinde ekip liderliği yapmıştır. 2004 yılında Türkiye’nin ilklerinden olan İGDAŞ Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BS 7799 – ISO/IEC 27001) sertifikasını almak için oluşturulan proje ekibinde aktif rol almıştır. 2005-2007 yılları arasında yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmış, 2008-2009 yılları arasında İş Analisti ve Proje Yöneticiliği görevini yapmıştır. Ayrıca 2008 Yılında İGDAŞ Çağrı Merkezi kurulumu projesini yönetmiştir. Yazıcı, 2009 yılından itibaren İGDAŞ Bilgi Sistemleri Müdürlüğü “Kalite Yönetim Sistemi Sorumlusu” ve “Bilgi Güvenliği Sistem Yöneticisi” görevlerini yürütmektedir.

Önceki ANDROİD İLE MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Sonraki BİLİŞİM SEKTÖRÜNDE PERSONEL YÖNETİMİNİN HUKUKSAL BOYUTU