EFFICIENCY WEEK ACTIVITIES: Cloud Computing Applications and Productivity Panel

T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Verimlilik Haftası bu sene 27 Nisan – 03 Mayıs 2015 tarihleri arasında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK Bey’in ev sahipliğinde ATO Congresium Ankara da gerçekleşti.

Bilişim teknolojileri, kuruluşların başarısı ve verimlilik için kritik önem taşıdığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Kuruluşların bilişim altyapılarını daha verimli ve etkin kullanması, hizmet ve operasyonel maliyetlerin azaltılması konusunda “Bulut Bilişim” kavramı günümüzde ön plana çıkmaktadır. Birçok kuruluş bulut bilişimin faydalarını görerek çalışmalara başlarken bazı kuruluşlar olaya tereddütle bakmaktadır.

TBD olarak bulut bilişimin verimliliğe önemli katkısı olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle söz konusu organizasyonda Şubemizin organizasyonunda “Bulut Bilişim Uygulamaları ve Verimlilik” başlıklı bir panel düzenlenmiştir.

Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Sn. Ziya Karakaya nın yönetiminde gerçekleşitirlen panelde, Vodaphone, Microsoft, Oracle ve HP temsicileri bulut bilişim, bulut bilişimin verimliliğe etkisi ve önemi, ülkelerin bulut bilişime bakışı, başarı hikayeleri ve çözüm uygulamalarını açıkladılar.

Önceki YAZILIM PROJELERİ KARAKTERİ VE ÖRNEKLERLE PLANLAMA
Sonraki TBD ANKARA ŞUBESİ "Çalışma Grupları Eş Güdüm ve Gelişim" Toplantısı Yapıldı.