TBD’den Anıtkabir Ziyareti

Türkiye’nin en köklü aynı zamanda bilişimde dünyada ilk kurulan sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Bilişim Derneği (TBD) 47’inci yaşını kutluyor. TBD, 47’nci yıl kutlaması çerçevesinde  20 Nisan 2018’de Anıtkabir ziyaretinde bulundu ve Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Bilişim sivil toplum kuruluşları arasında dünyada en çok üyeye de sahip olan TBD, kutlamalarına bilişime yön verenlerin katıldığı bir kokteyl ile devam etti.

TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, Türkiye’nin bilişim politikalarına 47 yıldır yön veren sivil toplum kuruluşu olarak, Türkiye’de bilişimin stratejik bir alan olduğunu her platforma dile getirdiklerini söyleyerek, “Türkiye’nin bekası için bilişimin öneminin anlaşılması konusunda mücadele ediyoruz. Kurulduğu günden bu yana bilişimde Türkiye’nin çağdaş dünya ile entegre olması için çabalıyoruz. Gelecekte Türkiye’nin modern dünya ile birlikte bilişim sektörünün öncüsü, bilişimde ithal eden değil ihraç eden bir ülke olması için uğraş veriyoruz” ifadelerini kullandı.

SİZİ ÖZLEMLE ANIYORUZ

Kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde TBD Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahı Anıtkabir ziyaret etti. Çok sayıda dernek üyesinin de katıldığı ziyarette Genel Başkan Rahmi Aktepe, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

Bugün Merkez ve Şube Yönetimlerimiz olarak bir kez daha ilkelerine bağlılığımızı göstermek için huzurunda olmaktan büyük onur duymaktayız.

Dernek kurucularımızın ana felsefesine bağlı kalarak, bilişim teknik bilimini kalkınmada araç olarak kullanmak için, bütün gücümüzle çaba gösteriyoruz. Bilişim teknolojilerinin sadece kullanıcısı olarak ülkemizin “muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefine ulaşmasının mümkün olmadığını bilmekteyiz. Bu bilinçle, bilişim teknolojilerinin her alanda etkin kullanımı ve üretilmesi için gerekli ekosisteminin yaratılması konusundaki çalışmalarımızı durmaksızın devam ettirmeye söz veriyoruz.

Ülkemizin, huzur, istikrar ve sayısal dönüşümünün sağlandığı kalkınmış bir ülke olarak küresel bilişim toplumunun onurlu bir üyesi olması için yılmadan çalışacağız.
Sizi özlemle anıyoruz…

 

 

Önceki 1. İstanbul Kobiler ve Bilişim Kongresi Değerlendirme Raporu - KOBİ'18
Sonraki TBD Genç, Akınsoft Robot Fabrikası’na Gidiyor!