TBD Temsilcisi Erkul, CEPIS Başkan Yardımcılığına aday

Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi’nin (CEPİS), Kasım 2014’te yapılacak Genel Kurulu’nda Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Temsilcisi Erdem Erkul, Başkan Yardımcılığına aday gösterildi.

Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi (Council of European Professional Informatics Societies-CEPIS) Bahar toplantısı, 5-6 Nisan 2014 tarihlerinde Cenevre’de gerçekleştirildi. Merkezi Brüksel’de bulunan, 33 Avrupa ülkesi ve 350 binin üzerinde BT uzmanının üyesi olduğu CEPİS’in toplantısına Avrupa’nın 30 farklı ülkesinden gelen bilişim teknolojileri (BT) sivil toplum kuruluşu (STK) başkan ve temsilcileri katıldı.

Bilişim teknolojileri (BT) alanındaki mesleki gelişmeler ve Avrupa’daki bilişim topluluğunun etkinliğine yardımcı olacak stratejileri belirlemek üzere gerçekleştirilen 50. CEPIS Konseyi’nin gündemini “Siber Güvenlik”, “Çevreci Bilişim”, “Dijital Avrupa”, “Eğitim ve Bilişim” ile “Kadın için Bilişim”  konuları oluşturdu.

Avrupa bilişim politikalarına yön veren CEPIS’te Türkiye’yi yine Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Yönetim Kurulu Üyesi R. Erdem Erkul, temsil etti. Erkul, toplantıda “TBD ve Kamu Politikalarına Etkisi ve Katkısı” başlıklı bir sunum yaptı. 4 yıldır CEPIS’te Türkiye’yi temsil eden Erkul, Konsey’in Kasım 2014’te Brüksel’de yapılacak Genel Kurulu’nda CEPIS Başkan Yardımcılığı’na aday gösterildi.

Son Güncelleme Tarihi:09/04/2014
Önceki İnternet Haftası
Sonraki HTML5 SEMİNERİ YAPILDI