Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi 13 Şubat’ta

TBD, Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi’ne Hazırlanıyor

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 13 Şubat 2018’de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nda  “Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi ”gerçekleştirilecek.

13 Şubat 2018’de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)‘nda  gerçekleştirilecek zirvenin açılış konuşmalarını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme(UHD) Bakanı Ahmet Arslan, BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Bilgi Güvenliği Derneği(BGD) Başkanı Ahmet Hamdi Atalay ile TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe yapacak.

Kritik konular masada

2018 Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi’nde, “2016-2019 Siber Güvenlik Strateji ve Eylem Planı” çerçevesinde yapılan ve yapılması gereken eylemler siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla masaya yatırılacak. Siber güvenliğin insan, teknoloji, yasal mevzuat, sosyal hayat gibi alanlara yansımaları, tartışmacılar tarafından gündeme getirilecek. Zirvenin bir önemli ayağını da yerli teknolojiler oluşturacak. Bu kapsamda, yerli teknolojilerin geliştirilmesi ve kritik altyapılarda daha çok yerli donanıma yer verilebilmesi için gereken adımlar değerlendirilecek. Tüm gün sürecek toplantılarda “kritik altyapılar-telekom sektörü, yerli teknolojilerinin önemi, STK’ların siber güvenlikteki konumu, kamuda siber güvenlik farkındalığı ve nitelikli insan kaynağı” başlıklarında oturumlar düzenlenecek.

Etkinliğe katılım ücretsiz olup online kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Etkinlik programı ve kayıt için www.siberguvenlikzirvesi.org.tr

Önceki İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ı Ziyaret Ettik
Sonraki TBD Ankara Şubesi 2017-2018 Çalışma Dönemi Faaliyet Raporu