Şenol Vatansever

Şenol Vatansever, iş hayatına öğrencilik yılları sırasında 1996 yılında başladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında fakültede Asistan Öğrenci olarak görev aldı.

Eczacıbaşı Bilişim, Bilge Adam, Servus, Probil, Proline, TEB İletişim gibi şirketlerde edindiği 20 yıllık satış, pazarlama, kanal yönetimi ve danışmanlık deneyimi ile Vatansever Bilişim A.Ş.’yi 2017 yılında kurdu.

Yazılım çözümleri üreticisi Patriot Teknoloji A.Ş.’yi 2020 yılında kurdu, Cosmosera markası ile hizmet veriyor.

Metaverse alanındaki ihtiyaçlara uçtan uca anahtar teslimi çözüm sağlayan Multiversera Teknoloji Yatırımları A.Ş.’yi ortakları ile beraber 2022 yılında kurdu. İnternetin ve sosyal medyanın yerini alacak metaverse dünyasında global oyuncu olmak üzere yerli metaverse AR-GE çalışmalarına başladı.

Gazete ve haber portallerinde editörlük ve yazarlık yaptı. Halen Dijital Biz Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve BENGÜ TÜRK TV Teknoloji ve Gelecek Programı Yapımcısı ve Moderatörü görevlerinde bulunuyor.

Televizyonculuk kariyerinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) ve Kamu Bilişim Derneği tarafından önemli ödüllere layık görüldü.

Teknoloji ve medya alanında yatırımları devam ediyor.

Önceki Her Eve Fiber Optik Kablo 2024'te - HALKIN SESİ
Sonraki YASAD Tarafından TBD'ye Onur Ödülü - BİLİŞİM HABER