Osman YILDIRIM

Osman YILDIRIM ilk ve ortaöğreniminden sonra 2000 yılında Kuleli Askeri Lisesinden, 2004 yılında ise Kara Harp Okulundan mezun olmuştur.

Yüksek lisansını 2006 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamlamıştır.

Maliye Bakanlığı tarafından verilen Kamu İç Denetçisi sertifikasına, Institute of Internal Auditors tarafından verilen CGAP (Sertifikalı Kamu Denetçisi – Certified Government Auditing Professional) sertifikasına ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından verilen Bilişim Teknolojileri sertifikasına sahiptir. 2018 yılında Japon Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’na (METI) bağlı The Association for Overseas Technical Cooperation and Sustainable Partnerships (AOTS) tarafından Tokyo-Japonya’da düzenlenen Leadership Development programına Türkiye’yi temsilen katılmıştır.

2017 yılından itibaren Abdullah Gül Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

Önceki TBD Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Ali YAZICI ve TBD Heyeti T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürü Sayın Alper GÜZEL’i Makamında Ziyaret Etti
Sonraki Ömer ÇOLAKOĞLU