Öğretmen Adayları için Eğitim Teknolojileri İnceleme Gezisi Gerçekleştirildi

Öğretmen Adayları için Eğitim Teknolojileri İnceleme Gezisi Gerçekleştirildi

TBD Genç – YEĞİTEK İşbirliği ile öğretmen adaylarının eğitim teknolojileri alanında bilgi ve deneyimlerini artırma hedefiyle projelendirilen “Öğretmen Adayları için Eğitim Teknolojileri İnceleme Gezisi”, 07 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi. YEĞİTEK Genel Müdürü Sayın Mustafa Canlı’nın ev sahipliğinde ki geziye, TBD Genel Başkan Yardımcısı Kenan Nurhan Altınsaat, TBD Genel Merkez YK Üyesi Doç. Dr. Meltem Eryılmaz, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar ve Eğitim Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selay Arkün Kocadere ve TBD Genç Başkanı Melike Nur Köroğlu ile birlikte Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, TED Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, İlköğretim Matematik ve Matematik Öğretmenliği Bölümünden 67 öğretmen adayı katılım sağladı.

Öğretmen adayları, YEĞİTEK’in TV Stüdyoları’nı ziyaret ederek buradaki teknolojik araçlar ve medya çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ardından, İletişim Müzesi’nde iletişimin tarihine dair bir keşfe çıkarak geçmişten günümüze kullanılan kamera ve kayıt cihazları hakkında bilgiler edindiler. Radyo Stüdyoları ziyaretinde ise EBA’da bulunan sesli içerikler ve ilgili teknolojiler hakkında bilgilendirildiler. Etkinliğin son bölümünde YEĞİTEK Sergi Salonu’ndaki, Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren Türkiye’nin eğitim tarihinden kesitler sunulan “Öğretmenim Fotoğraf Sergisi” gezildi.

TBD Genç’in eğitim teknolojileri alanında ki öğretmen adaylarına vizyoner katkı sağladığı değerlendirilen etkinlik toplu fotoğraf çekimi ve Mayıs 2024’de tekrar edilmesi dileğiyle tamamlandı.

Önceki YASAD Tarafından TBD'ye Onur Ödülü - BİLİŞİM HABER
Sonraki Büyük Buluşma Tamamlandı!