Levent BERKMAN

Levent BERKMAN - Turkish Informatics Association (TBD)1960 yılı Ankara doğumlu olan Levent Berkman, lise eğitimini Ankara Atatürk Lisesi’nde, Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik (83) bölümünde, Askerlik görevini Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bilgi İşlem Dairesinde tamamlamıştır.

İş Bankası, Körfezbank gibi bankacılık sektöründeki önemli kurumlarda yöneticilik pozisyonlarında görev yapmasının ardından, İş Bankası Teknoloji şirketi SoftTech A.Ş’nin kuruluş süreçlerinde yer almış ve 2010-2015 yılları arasında da SoftTech A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.

2015 yılında Yönetici Ortak olarak GTech A.Ş. ye katılan Berkman, aynı yıl BERGMAN İnsan Kaynakları şirketini kurmuş ve halen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir.

1999-2001 dönemi ODTÜ mezunlar Derneği Başkanlığını üstlenen Berkman, bugün ODTÜ Mezunlar Derneğinin konsey üyeliğinin yanı sıra, Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Çeşitli dönemlerde TBD yönetim kurullarında yer alan Berkman, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Önceki Meltem ERYILMAZ
Sonraki Yeniden Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Başkanı seçilen Rahmi Aktepe: “Tek gayemiz; teknoloji üreten bir Türkiye” - KOBİ EFOR