Kodların İzinde, Teknoloji ve Yazılımcı Buluşmaları

Kodların İzinde, Teknoloji ve Yazılımcı Buluşmaları

TBD Kayseri Şubesi olarak ilk etkinliğimizi 28 Ağustos 2023’te gerçekleştirdik. Kayseri Ticaret Odası ile birlikte organize ettiğimiz “Kodların İzinde, Teknoloji ve Yazılımcı Buluşmaları” nın ilkinde Emre Savcı’yı misafir ettik.

Kayseri Ticaret Odası, Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize 478 kişi kayıt yaptırdı ve yaklaşık 400 kişi katıldı.

Etkinlikte Kayseri Ticaret Odası Başkanı Sayın Ömer Gülsoy açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Her zaman desteğini yanımızda hissettiren Sayın Başkan Ömer Gülsoy, şehrimizde dijital dönüşüm ile ilgili yapılan her türlü çalışmaya destek vereceklerini söyledi.

TBD Kayseri’nin bu ilk etkinliğinde Türkiye Bilişim Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Sayın Osman YILDIRIM da konuşmasını gerçekleştirdi. Derneğin vizyonu ve misyonu hakkında bilgi verdi. Bu etkinliğin bir ilk olduğunu belirten Osman Yıldırım, dernek bünyesinde gelecekte yapacağımız etkinlik planlarından bahsetti.

Açılış konuşmalarının ardından Senior Software Engineer Emre Savcı’nın sahneye daveti ilk defa yapay zeka tarafından hazırlanan bir video ile gerçekleştirildi.

Emre Savcı, “Canlıya Hazır Uygulama Geliştirme” isimli sunumunu gerçekleştirdi. Burada yük altındaki sistemlerin optimum şekilde nasıl tasarlanması gerektiğinden, monolitik mimari ve micro services kavramlarından ve uygulama izleme sistemlerinin nasıl çalıştığından bahsetti.

Yaklaşık 3 saat süren etkinliğin sonunda çekiliş gerçekleştirildi ve katılımcılara çeşitli hediyeler verildi. Burada bu etkinliğe katılan 30 civarındaki lise öğrencilerine pozitif ayrımcılık yapıldı ve hediyelerin yarısı sadece bu öğrenciler arasında yapılan çekilişle liseli öğrencilere verildi.

Etkinlik sonunda Emre Savcı’ya plaket takdiminin ardından, sahnede toplu fotoğraf çekildi. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlik katılımcıların keyifle faydalandıkları bir etkinlik olduğu yönünde geri bildirimler aldı.

Etkinlik bittikten sonra misafirimiz Emre Savcı’ya Kayseri’ye gelen misafirlerimiz için bir ritüel haline gelen pastırma doğrama işlemi yaptırıldı.

Bu güzel etkinlik için bizi destekleyen başta Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy olmak üzere emek veren herkese ve değerli katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Önceki TeknoVizyon Etkinliği Gerçekleştirildi
Sonraki Tuncay BAŞKÖY