Kamu Bilişim Merkezi Çalışmaları (Devlet Malzeme Ofisi)

Bildiğiniz gibi Devlet Malzeme Ofisi  (DMO) olarak tedarik süreçlerini hızlandırmak amacıyla yoğun bir çaba içerisindeyiz. Geçtiğimiz yıl e-satış, elektronik belge yönetim sistemi, online banka tahsilatı, online katalog gibi bir dizi uygulamayı devreye aldık ve bu uygulamaların Kurumun iş süreçlerine çok olumlu katkılarını olduğunu hep beraber gördük.

Bu kez sizlerinde malumu olan hizmet bedellerinde indirime gittik. Buna göre;

– Taşıt ve iş makinelerinde uygulanan hizmet bedeli oranı %5’e,

   Katalogda yer alan;

– Bilişim ürünleri grubunda uygulanan hizmet bedeli oranı %8’e,

– Mobilya ürünleri grubunda uygulanan hizmet bedeli oranı %10’a,

– İhale sonucu temin edilen ürünlere (müteferrik) uygulanan hizmet bedeli oranı %10’a,

indirilmiştir.

www.dmo.gov.tr adresinde yayında olan e-ticaret sitemizi ziyaret ederek güncel fiyatları ve katalog ürünlerimizi görebilirsiniz. Daha önce belirttiğim gibi , 6000’nin üzerinde katalog ürünümüzü herhangi bir ihale olmaksızın online olarak alabilir yada katalog tedarikçisi olmak istiyorsanız bu sisteme kendi ürünlerinizi koyabilirsiniz. Online banka tahsilatı ile ödeme ilgili bankalara yapıldığı anda otomatik olarak sipariş oluşmakta ve sitede belirtilen süreler içerisinde herhangi bir onay süreci olmadan müşterilere teslim edilmekte ve teslim sonrası tedarikçiler paralarını DMO dan almaktadırlar.

Sizlere bahsetmek istediğimiz bir diğer yenilik ise hızlanan tedarik süreçlerimizi daha da hızlandırmak için artık KEP (kayıtlı elektronik posta) uygulamasına geçiyoruz, böylelikle süreçlerde postadan dolayı kaybettiğimiz zamanı da geri kazanmış oluyoruz. KEP ile ilgili duyurumuza http://kurumsal.dmo.gov.tr/tr/Sayfalar/HaberDetay.aspx?HaberID=d27c1cab-5235-4610-a940-04082ccdef5d adresinden ulaşabilirsiniz.

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü

Son Güncelleme Tarihi:22/04/2014
Önceki iOS UYGULAMA GELİŞTİRME EĞİTİMİ
Sonraki TBD BİLİŞİM KENTLERİ ÇALIŞMA GRUBU BİLİŞİM KENTLERİ KILAVUZU