IV. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi

“IV. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi”, Ege Bölgesi Üniversitelerinin Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümlerinin katılımıyla, 23 Mayıs 2015 tarihinde, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecektir.

Bu yıl 4’üncüsü yapılacak olan etkinlikte, çok geniş bir katılımla, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü,  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümleri öğrencilerini kapsayan Lisans Bitirme Projeleri Sergisi ve Proje Fikir Yarışması düzenlenecektir.

2012 yılında ilk adımlarının atıldığı etkinlik geniş kapsamlı bir sergi ve yarışma konumuna gelmiş olup, bu yıl diğer yıllardan farklı olarak bölge üniversitelerinin katılımı ile Yaşar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde devam edecektir.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümlerini kapsayacak şekilde planlanan etkinlikte Proje Fikir Yarışması yoluyla öğrencilerin yenilikçi proje oluşturmaları teşvik edilerek, firmalarca değerlendirilmesi sağlanacak ve en başarılı projelere çeşitli ödüller verilecektir. Ayrıca, firmaların belirledikleri konu ve projeler, istekli öğrencilerle eşleştirilerek, gelecek dönemlerde sanayi ile ortak bitirme projeleri oluşturulması için ortam yaratılacaktır. Böylece, öğrencilerin sektörü tanımaları sağlanırken, sektörün genç beyinlerin yaklaşımlarından yararlanmaları için uygun ortam oluşturulacaktır.

Farklı düzeylerde bakış açılarıyla özgün yaklaşımlar ve yeniliklerin sektöre kazandırılmasıyla bölgenin bilişim ve elektronik alanında ön plana çıkması sağlanacaktır.

Etkinlik kapsamında, yeni bilgi ve fikirlerin öneminin farkında olan firmaların Ar-Ge ve İnovasyon projeleri öğrencilerin lisans projeleri kapsamında çalışılarak bu güçlü ortamdan yararlanma olanağı sağlanacaktır.

Stand Alanı ve Sponsorluk

Etkinlikte sınırlı sayıda stand alanına yer verilecek olup, talebinizi e-posta ile [email protected] adresine iletebilirsiniz.

Etkinlik Detayları ve İletişim için

Web: http://ebiltem.ege.edu.tr/GBYF

E-posta: [email protected]

Son Güncelleme Tarihi:24/04/2015
Önceki ATAMIZ'IN HUZURUNDAYDIK
Sonraki YAZILIM PROJELERİ KARAKTERİ VE ÖRNEKLERLE PLANLAMA