Hüseyin Cengiz TURGAY

1961 yılında Ankara’da doğan Cengiz Turgay , 1985 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden ve sonra da American Graduate School of International Management Thunderbird Executive Education Arizona ABD den 1998’ de Uluslararası Telekom derecesi ile mezun oldu. 1984 yılında öğrenci iken Epson şirketinde teknik sorumlu olarak iş hayatına başlayan Cengiz Turgay , 1985 yılında Aselsan Haberleşme Cihazları gurubunda Geliştirme ve sonra Sayısal Santral üretim Test bölüm yöneticiliği pozisyonlarında görev aldı. 1991 Yılında Karel şirketinde Üretim Müdürü, ve yanısıra İş Geliştirme Müdürlüğü gibi görevler almıştır. 1995 senesinde Ericsson Çukurova Telekom A.Ş. firmasında Teknoloji den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev almış olup , 1997-2001 seneleri arası Ericsson Başkan Yardımcısı olarak; SDH, Sayısal Santraller, yeni operatörler Aycell kuruluşu, internet ve sair uygulamalar ile Ericsson Arge konseptinde KAMBS ve Güç Elektriği sistemleri geliştirilmesinde önderlik etmiştir.

2002 yılında şirketini oluşturup ; Cezayir , Ukrayna , İran ve Türkiye de muhtelif danışmanlık projelerinde yer almıştır. Telsim satışında MTC ye danışmanlık yapmış olup, daha sonra Zain bünyesinde muhtelif ülkelerde yönetim danışmanlığına devam etmiştir.

Türk Telekom A.Ş. de Yönetim süreçleri ve uygulamaları konusunda, eTom tabanlı sistemlerde uzun bir süre IBM firması ile danışmanlık projeleri yürütmüştür.

Ericsson firması ile ; 2009 da 3G ve sonrasındaki 2015 de 4,5 G de partner, danışman olarak hem insan gücü temini hem de sistem envanter çözümleri, saha / lojistik yönetimi, Arge kurulum yönetimi, ve telekomünikasyon sistemleri detaylarında mühendislik yönetimi projeleri yapmıştır.

Telekomünikasyon ve ilgili Operatör – Tedarikçi – son kullanıcı da 30 yılı aşan birikimleri ile halen Mühendislik – Danışmanlık yöneticisi ve girişimci olarak hizmet vermektedir.

Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Önceki Celal ÜNALP
Sonraki Mustafa OKAY