DERNEKTE ÇOCUK SESLERİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Atatürk’ün, tüm çocuklara armağan ettiği (TBMM’nin açıldığı ilk gün, 23 Nisan 1920) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TBD’de çocuklarla birlikte coşku içinde kutlandı.

Dünyada bir eşi daha bulunmayan bayram nedeniyle Genel Merkez’de bir araya gelen çocuklar, palyaço eşliğinde oyunlar oynayıp gönüllerince eğlendiler.

TBD Ankara Şubesi Başkanı İ. İlker Tabak, kutlamanın dernek tarihinde bir ilk olduğuna dikkat çekip “Çocuklarıyla birlikte aramızada bulunan siz değerli büyüklere öncelikle teşekkür ederim. Dün TBD’nin kuruluşunun 41. yıldönümüydü. Bugün burada iki bayramı bir arada kutluyoruz. Bu kutlamaları gelenekselleştirerek sürdüreceğiz” dedi.

Bayram kutlaması nedeniyle TBD Başkanının koltuğuna oturan TED Ankara Koleji Vakfı Özel İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencisi Işıl Kılıç ise şu konuşmayı yaptı:

“Değerli büyüklerim,

Büyük Önder Atatürk’ün biz çocuklara bıraktığı Cumhuriyeti, ileride hangi makamda veya rütbede olursak olalım, yaşatacağız. Bunun için siz büyüklerimiz, Atatürk’ün mirasını bizden ödünç aldınız, bize lekesiz bırakacaksınız. Biz de onu bizden sonra gelenlere lekesiz ve tertemiz bırakacağız.

Tüm büyüklerime Yüce Atatürk’ün çocukları olarak söz veriyoruz.”

Daha sonra TBD’nin 41.yıl pastasını kesen çocuklara, bayram nedeniyle sertifika ve çeşitli hediyeler verildi.

Önceki İNFOGRAFİK GÖRSEL TASARIM WORKSHOP
Sonraki TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI ITIL UYGULAMALARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ