Ceyda SÜER

Ceyda SÜER - Turkish Informatics Association (TBD)

Lise eğitimini TED Ankara Koleji, üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde tamamladı. İş hayatına NCR Bilişim Sistemleri’nde ürün yöneticisi olarak başladıktan sonra, finans sektörü satış yöneticiliği, pazarlama yöneticiliği rolleri üstlendi. Bu süre içinde İşletme Yüksek Lisansını, Uluslararası Finans ve Uluslararası Pazarlama alanındaki çalışmalarına ağırlık vererek tamamladı.  Ardından Siemens Business Services’da İş Geliştirme Md. olarak göreve başladı, Kamu ve Savunma Sektörlerinden sorumlu roller üstlendi.

2006-2013 yılları arasında Microsoft’da görev yaptığı dönemde, Kamu ve Savunma sektörlerinde Satış Yönetim sorumlulukları üstlendi, Savunma ve Kamu Güvenliği Sektörü İş Birimi Liderliği yaptı. Misafir öğretim üyesi olarak Bilkent Üniversitesi İşletme Bilgi Yönetimi Bölümünde, Uluslararası Finans ve Uluslararası İş Yönetimi dersleri verdi.

2013 –2023 yılları arasında, Vodafone Türkiye Kamu Sektörü , Kıdemli Satış Müdürü, Satış Direktörlüğü rollerinde;  merkezi ve yerel kamu kurumları, savunma sektörü, ticaret/sanayi odaları, sivil toplum kuruluşları, büyükelçilikler kurumsal satış segmentlerini kurumsal iş birimleri yönetimini üstlendi.

30 Ekim 2023’den bu yana, kurucusu olduğu Flexvision Teknoloji şirketinin; CEO’su olarak görevini sürdürmektedir.

2017 yılından bu yana, Türkiye Bilişim Derneği’nde Yönetim Kurulu üyesi olarak Bilişim Sektörüne sivil toplum katkılarını sunmaktadır. ICT Media ve TBD desteği ile, kendi girişimi olan 3N-Tek kanalında, ilham veren hikayelerle; teknoloji girişimciliğini öne çıkarmaktadır.  AryaWomen ve TurkishWIN sosyal platformlarında, teknoloji ve kadın girişimciliği alanında sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.

Evli, bir kız, bir erkek çocuk annesidir.

 

Önceki Şeyda ERTEKİN
Sonraki Adem ŞAHİN