Atilla AYDIN

Dr. Atilla AYDIN, 1983 yılında Bursa’da doğmuştur.

Süleyman Demirel Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olan Aydın; Japonya Waseda Üniversitesi’nde e-Devlet ve dijital ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Devamında, TODAİE/Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde dijital veri çağında devlet egemenliğinin dönüşümü odaklı siyaset bilimi ve kamu yönetimi doktorasını tamamlamıştır.

Kariyerine; özel sektörde kısa süreli endüstriyel otomasyon ve gömülü sistem tasarımı mühendisliği çalışmalarıyla başlamıştır. 2010-2011 yılları arasında MEB’te bilişim sistemleri güvenliği; 2011-2018 yılları arasında TÜBİTAK’ta dijital dönüşüm araştırmaları; 2018-2020 yılları arasında StratejiCo. Danışmanlık firmasında kurumsal dijital dönüşüm, dijital olgunluk, değişim yönetimi ve hizmet inovasyonu alanlarında görev almıştır. Halen Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığında Birim Müdürü olarak çalışmaktadır.

Alanında kurumsal, sektörel, ulusal ve uluslararası proje ve faaliyetlere katkı vermektedir. Aynı zamanda, akademik yayın, kitap bölümü ve farklı platformlarda yazıları mevcuttur. Üniversite yıllarından günümüze STK’larda çeşitli yönetsel görevler üstlenmiş olup 2012’den günümüze TBD’nin aktif üyelerindendir.

Önceki V. DİSİPLİNLERARASI UYGULAMALI VERİ MADENCİLİĞİ ÇALIŞTAYI
Sonraki "Mobbing Farkındalık" Eğitimi Tamamlandı