9th International Conference on Future-Learning and Informatics: Creating a Human-Focused Future

9th International Conference on Future-Learning and Informatics: Creating a Human-Focused Future

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD)’nin öncülüğünde iki yılda bir düzenlenen, ilk kez 2004 yılında İstanbul Üniversitesi’nde başarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Future-Learning Konferansı bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul Üniversitesi, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Atılım Üniversitesi işbirliği ile dokuzuncu kez kapılarını araştırmacı, eğitimci, kamu ve özel sektör çalışanlarına açıyor.

“9th International Conference on Future-Learning and Informatics: Creating a Human-Focused Future” konferansı 09-11 Kasım 2022 tarihlerinde Atılım Üniversitesi ev sahipliğinde Ankara’da hibrit olarak gerçekleştirilecektir.

Dokuzuncu kez ve “İnsan Odağında Gelecek” temasıyla düzenlenecek olan “International Conference on Future-Learning and Informatics” Konferansı’na; Ekonomi, Oyunlaştırma, Doğal Felaketlerde Yeni Teknolojiler ve İnsan, Yaratıcılık alt temalarıyla Yapay Zeka’dan Metaverse’e, Uzaktan Eğitim’den IoT’ye kadar odağında veri ve insanın olduğu konularda çalışan bilim insanlarını ve araştırmacıları, özgün akademik çalışmalarla katkı sağlamaya davet ediyoruz.
Kongremiz doçentlik ve akademik teşvik kriterlerini sağlamakta olup ayrıntılı bilgiye Konferans resmi web sitesinden (http://fl.istanbul.edu.tr/) ulaşılabilir.

 

Önceki Serpil ERYİĞİT
Sonraki İnsan ve Teknoloji Etkinlikleri (1) Dijitalleşen Dünyada İnsan Odağında Sosyo-Kültürel Dönüşüm Çalıştayları ve Paneli Sonuç Raporu