Bilişimle Girişimci Kadın Projesi

Derneğimizin Değerli Üyeleri,

Daha önce de duyurduğumuz gibi, TBD Ankara Şubesi olarak Bilişimle Girişimci Kadın (BGK) Projesi’ne Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteği ile 1.7.2016 tarihi itibari ile resmi olarak başlamış durumdayız. Projemizin ilk bilgilendirmesini 28.7.2016 tarihinde sizlere göndermiş olduğumuz e-posta ile yapmış ve bilgilendirme toplantısına sizleri davet etmiştik. Ayrıca, söz konusu toplantıya katılan üyelerimizden projemize danışman olmalarını talep etmiş ve değerli katılımcılar tarafından da önerimiz kabul görmüştü. Projemizi, oluşturduğumuz bu BGK Projesi Danışma Kurulu ve tabiki sizlerle daha iyiye götüreceğimize inanıyoruz. Diğer taraftan, proje kapsamında:

 1. Ders-1: Girişimcilik (2 Saat)
 2. Ders-2: Sayısal Pazarlama (2 Saat)
 3. Ders-3: Satış ve Pazarlama Teknikleri (2 Saat) (içerik: BGK portalinde kendini tanıtma, kendini ifade edebilme, müşteri memnuniyeti)
 4. Ders-4: Araçların Eğitimi (2 Saat): (içerik: Uzaktan, bilgiye dayalı hizmete yönelik teknolojilerin (skype v.b.) kullanımı eğitimi.
 5. Ders-5: BGK platformunun kullanımı eğitimi (2 Saat): (içerik: e-öğrenme ve e-ticaret. Bilgi: içerik, eğitimi alan kişi tarafından çalışılacaktır.)
 6. Ders-6: Mevzuat, yasal gereklilikler ve Telif (2 Saat): (içerik: Sayısal yıkım, markalaşma, yasal haklar, marka tescil ve marka koruma. Hukiki Boyut , E-ticaret mevzuatı.)

konularında e-içeriklerin geliştirilmesi planlanmaktadır. Yukarıda belirtilen konuları kapsayacak olan içeriklerin hazırlanması ve sunumu için derneğimiz siz üyelerinin uzmanlık alanlarındaki desteklerine ihtiyaç duymaktayız.

Projemize, aşağıda yer alan konularda destek verebilecek olan üyelerimizin, ekte belirtilen bilgi formunu doldurarak 7 Ekim 2016 tarihine kadar tbd-ankara [email protected] adresine e-posta ile göndermelerini beklemekteyiz.
BGK Projesi İçerik Geliştirme Alan Uzmanından beklentilerimiz aşağıdaki gibidir:

 1. Seçtiğiniz içerik alanı ile ilgili 2 saatlik bir eğitimi kapsayan ve BGK hedef kitlesine uygun olarak hazırlanacak olan içerik senaryolarının hazırlanması,
 2. Geliştirilen içeriğin BGK Danışma Kurulu tarafından onaylanmasının ve gerekli düzenlemelerin yapılmasının sağlanması,
 3. E-öğrenme sisteminin geliştirilmesini sağlayacak olan firma ile birlikte geliştirilen içeriklerin e-öğrenme sistemine uygun bir şekilde hazırlanmasının sağlanması

İlgili e-öğrenme içeriği, alan uzmanının ismi ile birlikte BGK projesi portali üzerinden açık ders kapsamında herkesin erişimine açık olarak sunulacaktır. Tüm e-öğrenme içerikleri en az 5 dakikayı kapsayan etkileşimli bir sunumu kapsayacaktır. Geliştirilecek olan içerik için herhangi bir telif ödemesi yapılamayacaktır. İçeriğe ait tüm telif hakları TBD’ye devir edilecektir. İlgili konularda derneğimiz üyelerinden yeterli başvuru olmaması durumunda üniversitelerin ilgili bölümleri ile iletişime geçilecektir.

Saygılarımızla,
TBD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu

Proje'den Haberler/Etkinlikler

BGK Projesi İçerik Geliştirme Alan Uzmanı Bilgi Formu

  Ad ve Soyad

  Mail Adresiniz

  İrtibat Telefonunuz

  Uzmanlık Alanınız

  Çalıştığınız Kurum

  Uzman Desteği Verebileceğiniz Ders Konusunu işaretleyiniz

  Ders1Ders2Ders3Ders4Ders5Ders6

  Uzman Desteği Verebileceğiniz Diğer Ders Konusu hakkında bilgi veriniz.

  Verebileceğiniz Desteğin Kapsamını işaretleyiniz.

  e-öğrenme video içeriğinin hazırlanmasıEtkileşimli e-öğrenme içeriğinin hazırlanmasıe-öğrenme Videolarının çekimleri ve ders anlatımlarıGeliştirilen e-öğrenme içeriğinin hakem değerlendirmesiFirma tarafından geliştirilen e-öğrenme modülünün kabulünün yapılması

  Özel Not