“BİLİŞİM YILDIZLARI YARIŞMASI” BAŞLIYOR !!!

“BİLİŞİM YILDIZLARI YARIŞMASI” BAŞLIYOR !!!

YERLİ VE MİLLİ / ÖZGÜN PROJELER YARIŞIYOR

https://bilisimyildizlari.org.tr/2023/

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi Bilişim Yıldızları 2023 Yarışması “Yerli ve Milli/Özgün Proje Yarışması” temasıyla düzenlemektedir. Türkiye Bilişim Derneği (TBD), ülkemizde bilişim alanındaki yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden bir kurumdur. Ayrıca, bilişim kültürünün yayılmasında öncülük etmektedir. Yarışma Türkiye çapında düzenlenmektedir. Özel sektör, Ar-Ge merkezi olan firmaları, üniversiteler, teknopark ve teknokent şirketleri, Sivil Toplum Kuruluşları (STK’lar); yerel yönetimlerden gelecek gerçekleştirilmiş Yerli ve Milli/Özgün Proje uygulamalarını ve proje fikirlerini kapsamaktadır.

Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması, internet üzerinde dönüşüm sağlamış veya iş yapısını İnternet ortamına taşımış farklı web projelerinin daha iyi tanıtılması ve e-dönüşüme olan ilginin artmasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Bu yarışma, 2009 yılından beri TBD İstanbul Şubesi tarafından gerçekleştirilen bağımsız bir organizasyondur. Bununla birlikte, sektörün en saygın ve prestijli yarışmalarından biridir.

Yarışmalar iyi örneklerin ortaya çıkarılması ve daha iyi uygulamaların geliştirilebilmesi için teşvik edici ve önemlidir. Ayrıca; düzenlenen bu yarışmanın, bilişimde Yerli ve Milli/Özgün örneklerin ve kaliteli uygulamaların gelişimine katkısı olacaktır. Bununla birlikte, toplumda bilişimde Yerli ve Milli/Özgün Uygulamalar konusunda farkındalık yaratılmasına da katkı sağlayacağına inanılmaktadır.

“Sen de Projenle Katıl, Sen de Türkiye’ye Örnek Ol”

Sayısal (Dijital) Dönüşüm çalışmalarında öncülük yapan; bunun yanı sıra proje geliştiren tüm kurum ve firmalarımızı sektörümüzün en prestijli yarışmasına katılımını bekliyoruz. Detaylı bilgi ve yarışma yönergesine bilisimyildizlari.org.tr/2023  web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Başvurular için son tarih 1 Ekim 2023‘tür. Başvurular yarışma web sitesi üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilecektir. Lütfen yarışma yönergesini dikkatlice okuyunuz.

Önceki TBD Genel Başkan Yardımcısı M. Ali YAZICI Erzurum İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mustafa KÜÇÜKLER’i Makamında Ziyaret Etti
Sonraki Gülseher SANAÇ