BİLİŞİM ALANINDA YENİ ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ VE HUKUKİ YÖNLERİ

BİLİŞİM ALANINDA YENİ ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ VE HUKUKİ YÖNLERİ 

(Kontrat Bazlı, Esnek Zamanlı, Offshore)

5 Haziran Perşembe 13:00-17:00

 Kimler Katılmalı

Telekom, Bankacılık, Sigorta ve Enerji  Sektörlerinde BT Yöneticileri, Proje Yöneticileri, Yazılım Uzmanları, İş Analistleri, Test Mühendisleri, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Danışmanları, İnsan Kaynakları Yöneticileri ve Çalışanları

Eğitimin Amacı

 Kurumlar için; Projelerinizin daha hızlı, daha kaliteli, planlanan bütçede ve zamanında, kötü süprizle karşılaşmadan tamamlanması için yeni yöntemler hakkında bilgi vermek.

Çalışanlar için; Yeni iş fırsatları, çok sayıda kurumsal proje deneyimi sağlayacak yöntemlerle tanıştırmak.

Eğitim İçeriği

 1. İşçi kimdir?
 2. İşveren kimdir?
 3. İşyeri kavramı
 4. Kontrat Bazlı, Esnek Zamanlı, Offshore Çalışma nedir?
 5. Yeni çalışma biçimlerinin Türk İş Hukuku açısından değerlendirilmesi
 6. Neden yeni çalışma biçimlerine ihtiyaç duyuluyor?
 7. Kurum açısından avantaj / dezavantajları
 8. Çalışanlar açısından duruma bakış

8.1.    Daha çok iş fırsatı

8.2.    Daha fazla proje deneyimi

 1. Kurumun çalışanla arasındaki hukuki ilişki ve çalışana karşı sorumluluklar
 2. Birlikte çalışılacak firmanın seçiminde önemli noktalar
 3. Bu çalışmalara ilişkin sözleşmelerde dikkat edilmesi gereken konular
 4. Süreçte oluşabilecek olası problemler ve çözüm önerileri

Katılım

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Program sonunda katılım sertifikası sunulmaktadır. TBD İstanbul gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

Üye Katılım Bağış Bedeli 40 TL,  Üye dışında Katılım Bağış Bedeli  80 TL

Ödeme İçin Hesap Bilgileri

Hesap Adı: Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi

Türkiye İş Bankası Hasanpaşa Şubesi 1166 – 0343544

IBAN No: TR180006400000111660343544

Başvuru ve Eğitim Yeri

TBD Istanbul Tel: 0216 337 70 41 Fax: 0216 337 70 09 e-posta: [email protected]

Adres: Caferağa Mahallesi  Gn. Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul

Turkiye Bilisim Dernegi Uyelik Kosullari

Uyelik Basvuru Formu, İki adet resim, 60 TL yillik uyelik bedeli

EĞİTMENLER HAKKINDA

Av. Ceyda Akaydın, orta Öğretimini Çanakkale Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, İnternet Ortamında telif Hakları konulu tezli yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalında bayilik sözleşmeleri konusunda doktora tezi çalışmalarını sürdürmektedir. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü’nde  Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerine başlayan Akaydın, bu görevinden 2008 yılında ayrıldı. Halen İstanbul Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmakta ve özellikle sözleşmeler hukuku ve bilişim hukuku alanlarında hukuk eğitimleri vermektedir. İstanbul Barosu Bilişim Merkezi kurucu üyesi, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi yönetim kurulu üyesi ve İnternet Kurulu Alan Adları (DNS) Çalışma grubu üyesi olan Akaydın evli ve bir çocuk annesidir.

 Ersin Şenkaya, Hacettepe Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede Ekonomi Yüksek Lisansını tamamladı. 1994-2000 yıllarında T.C. Merkez Bankası’nda yazılım uzmanı olarak çalıştı. 1999-2000 yıllarında Londra’da Logica firmasında Türkiye’deki EFT-EMKT sistemlerinin yeni nesil yazılımlarının geliştirilmesinde rol aldı. 2001-2006 arasında HP Türkiye’de Finans sektöründen sorumlu Kurumsal Satış Yöneticisi olarak görev yaptı. 2006-2007 yıllarında Teknoloji Holding’e bağlı Exim şirketinde Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2007-2009 arasında Nurus Ofis Mobilyaları firmasında Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2010 yılında kurduğu Kratos İnsan Kaynakları ve Danışmanlık A.Ş.’nde, yönetici ortak olarak çalışmaya devam etmektedir. Kratos olarak Türkiye’de yer alan uluslararası entegratörler, bankalar, diğer finans kurumları,  telekom operatörleri için kontrat bazlı Bilişim Uzmanları sağlamaktadırlar.

Önceki 16. TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması başladı.
Sonraki BİLİŞİM YILDIZLARI e-DÖNÜŞÜM YARIŞMASIYLA DEĞİŞİMİ YAKALA