GÜVENLİ YAZILIM GELİŞTİRMENİN TEMELLERİ

14 Ekim 2017 Cumartesi, Saat 10:00-17:00
TBD İstanbul Şubesi Eğitim Salonu/Kadıköy

Amaç:
Bu eğitim daha güvenli ve kontrol edilebilir yazılım geliştirmek için gereken mantığı ve pratik bilgiyi aktarma amaçlı olarak yazılım geliştiricilere ve güvenlik denetimi yapan uzmanlara yönelik temel bilgi vermektir.

Katılımcı Profili:
Bu eğitime, kurumsal ortamlarda çalışan yazılım geliştiriciler ve yazılım güvenliği konusunda çalışmalar yapan herkes katılabilir.

İçerik:

  • Kimlik Doğrulama
  • Deneme Yanılma Saldırıları (Brute-Force)
  • Bağlantı Güvenliği SSL
  • SQL Enjeksiyonu
  • Web Servisleri Güvenliği
  • Hizmet Dışı Bırakma Saldırıları (DOS)

Katılım
Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan önceden kayıt yaptırmak gerekmektedir.
Program sonunda katılım sertifikası sunulmaktadır. TBD İstanbul gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

TBD Üyesi katılım bedeli 90 TL
TBD Üyeleri dışında katılım bedeli 120 TL

Ödeme için hesap bilgileri
Hesap Adı: Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi
Türkiye İş Bankası Hasanpaşa Şubesi 1166 – 0343544
IBAN No: TR180006400000111660343544

Başvuru – Eğitim Yeri
Kayıt için formu doldurunuz.

Caferağa Mahallesi  Gn. Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi) Adliye Palas Apartmanı No:72 Kat:1 Daire:1 Kadıköy İstanbul Tel: 0216 337 70 41 e-posta: [email protected]

Türkiye Bilişim Derneği Üyelik Koşulları
Üyelik Başvuru Formu, fotoğraf, 120 TL yıllık üyelik bedeli

 

EĞİTMENLERİN ÖZGEÇMİŞİ:

Kayhan KAYIHAN
1989 İzmir doğumlu, 2008 yılından beri bilgi teknolojileri alanında çalışmakta, özellikle linux sistemlerin yönetimi ve siber güvenlik alanında çalıştı. Profesyonel kariyer içerisinde danışmanlık ve eğitmenlik görevlerinde bulundu. Şuanda Lostar Bilgi Güvenliği A.Ş. de kıdemli siber güvenlik danışmanı olarak çalışmaktadır. Yönetim bilişim sistemleri alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

Gamzegül YAVUZER
1991 doğumlu. Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu. 2013 yılından beri bilgi teknolojileri alanında bilgi güvenliği hizmetleri vermekte. 3 yıl Türkiye’de ve yurtdışında kurumsal ölçekli firma ve kuruluşlar için, “bilgi güvenliği” ve “kurumsal yönetim-risk-uyum” (GRC) konularında danışmanlık hizmeti verdi. 2017 yılında Bilgi Güvenliği Yöneticisi olarak göreve başladığı TÜRKKEP A.Ş.  ‘de SIEM ürünleri yönetimi, log analizi, firewall yönetimi, penetrasyon testleri, phishing testleri ve şirket içi bilgi güvenliği gerekliliklerinin ve eğitimlerinin sağlanması için hizmet vermektedir.

Sezgin CİRİT
1975 İstanbul doğumlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümü Yüksek Lisans Mezunu. Microsoft ve Açık kaynak teknolojilerini kullanabiliyor. 10 yıldır bireysel ya da kurumsal eğitimler veriyor. Yazılım projelerinde tüm süreçlerde birebir bulunup çalıştı. Konfides Bilgi Teknolojileri A.Ş de Yazılım Bölüm Müdürü olarak çalışmaktadır.

 

Previous KURUMLAR İÇİN E-DÖNÜŞÜM UYGULAMALARI
Next FOTOĞRAF DÜZELTME PRATİK PROGRAMLARI